RGB ile ilgili en büyük şikayetlerden biri, onu çevreleyen yazılım ekosistemidir. Her üreticinin kendi uygulaması, kendi markası, kendi stili vardır. Cihazları karıştırmak ve eşleştirmek istiyorsanız, arka plan kaynaklarınız için rekabet eden, birbiriyle çelişen, işlevsel olarak aynı tonlarca uygulamayla karşılaşırsınız. Bunun da ötesinde, bu uygulamalar tescillidir ve yalnızca Windows’a özeldir. Hatta bazıları çevrimiçi hesaplar gerektirir. Ya tüm RGB cihazlarınızı hem Windows hem de Linux’ta tek bir uygulamadan herhangi bir saçmalık olmadan kontrol etmenin bir yolu olsaydı? OpenRGB’nin başarmak istediği şey budur. Hepsine hükmedecek tek bir uygulama.

Birçok farklı üreticiden RGB cihazlarınız varsa, muhtemelen tüm cihazlarınızı kontrol etmek için birçok farklı program yüklenmiş olmalısınız. Bu programlar birbirleriyle eşitlenmez ve hepsi sistem kaynaklarınız için rekabet eder. OpenRGB, her bir tescilli RGB yazılımı parçasını tek bir hafif uygulama ile değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Açık Kaynak bir uygulama olan OpenRGB çapraz platform desteğine sahiptir. Yani; Windows, Linux ve Mac işletim sistemleride kullanabilirsiniz.

Resmi web adresi: https://openrgb.org/

0 CommentsYorumları Kapat

Yorum bırak

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

[mc4wp_form id="517"]

We Promise Not to Send Spam:)