Kate, Özellik Dolu Bir Metin Düzenleyicisidir

Kate, tüm metin dosyalarınızı görüntülemenizi ve düzenlemenizi kolaylaştıracak özelliklerle doludur. Kate, hem sekmelerde hem de bölünmüş görünümlerde birçok dosyayı aynı anda düzenlemenize ve görüntülemenize izin verir ve doğrudan Kate’den konsol komutlarını başlatmanıza izin veren yerleşik bir terminal, güçlü arama ve değiştirme eklentileri dahil olmak üzere çok çeşitli eklentilerle birlikte gelir. ve size MD, HTML ve hatta SVG’nizin nasıl görüneceğini gösterebilecek bir önizleme eklentisi.

Sözdizimi Vurgulama ile Kodunuzu Güzelleştirin

Kate, neredeyse tüm programlama dillerinde kod okumayı kolaylaştıran 300’den fazla dilde vurgulamayı destekler. Kate ayrıca parantezlerin nasıl çalıştığını anlar ve karmaşık kod blokları hiyerarşileri içinde gezinmenize yardımcı olur. Anında yazım denetimi de dahildir ve metninizi yayınlamadan önce kontrol etmenize yardımcı olur.

Karmaşık Projelerde Verimli Çalışın

Bölünmüş görünümlerle aynı anda birden fazla dosya üzerinde çalışın. Proje dizin yapılarınızda gezinmek için proje kenar çubuğunu kullanın ve en son açılan belgelerinize hızla erişmek için Kate’in akıllı sekmelerini kullanın. Güçlü arama ve değiştirme aracı, tüm projelerinizde hızlı bir şekilde arama yapmanızı sağlar.

Bir Sonraki Uygulamanızı Kate ile Geliştirin

Kate, Dil Sunucusu Protokolü (LSP) yardımıyla birçok dil için otomatik tamamlama içerdiğinden programlama için mükemmel bir araçtır . Düzenleyici, kodu düzenlemek için optimize edilmiştir ve kodlanabilir otomatik girinti, VI giriş modu, dikdörtgen blok seçim modu, akıllı yorum ve yorumsuz işleme ve çok daha fazlasını sağlar.

Eklentiler

Kate, varsayılan olarak yüklenmiş birçok eklenti içerir, bu da onu diğer tüm metin düzenleyicilerden daha güçlü kılar. Komutları doğrudan Kate’den çalıştırmak için entegre terminal öykünücüsünü kullanın, SQL uzantısıyla SQL sorguları yürütün, programınızda hata ayıklamak için GDB’yi kullanın, tek bir tıklamayla projeler oluşturun ve çok daha fazlasını yapın.

0 CommentsYorumları Kapat

Yorum bırak

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

[mc4wp_form id="517"]

We Promise Not to Send Spam:)