C++ Nedir?

C++, yüksek perfomanslı uygulamalar oluşturabilmek için kullanılabilen çok platformluı bir dildir. 1979 yılında Bjarne Stroustrup tarafından Bell laboratuvarlarında, C dilinin bir uzantısı olarak geliştirilmiştir. Programcıların sistem kaynaklarını ve belleği yüksek seviyede kontrol etmesini sağlar.

C++ Neden Kullanılmalı?

  • Dünyada en çok kullanılan programlama dillerinden biridir. Bu da sizlere hem çalışma ve öğrenme kaynağı açısından yeterli doküman bulmayı hem de bir sorun yaşandığından kolayca yardım bulabileceğiniz anlamına gelir.
  • C++, programlara net bir yapı sağlayan ve kodun yeniden kullanılmasına izin veren, geliştirme maliyetlerini düşüren nesne yönelimli bir programlama dilidir.
  • Birden çok platforma uyarlanabilen programlar geliştirilebilir.
  • C++ eğlencelidir ve öğrenmesi kolaydır.
  • C# ve Java’ya yakın olduğundan programcıların C++’a geçmesini veya C++’tan diğer dillere (C# ve Java) geçmesini kolaylaştırır.

IDE Nedir?

Kodu düzenlemek ve derlemek için bir IDE (Integrated Development Environment – Entegre Geliştirme Ortamı) kullanılır. Popüler IDE’ler arasında Code::Blocks, Eclipse ve Virtual Studio bulunur. Bunların hepsi ücretsizdir ve C++ kodunu düzenmelek ve hata ayıklamak için kullanılırlar. Biz eğitimlerimizi Code::Blocks üzerinden gerçekleştireceğiz.

0 CommentsYorumları Kapat

Yorum bırak

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

[mc4wp_form id="517"]

We Promise Not to Send Spam:)